Novinka - 5G balíčky

Užijte si výhody nové 5G sítě s vybranými datovými balíčky. Rychlé stahování až 500 Mb/s, bleskurychlá odezva a především stabilní kvalita připojení díky větší síťové kapacitě.

 

Které datové balíčky podporují 5G?

K síti nové generace se připojíte s datovými balíčky o objemu dat 11 GB, 17 GB a 21 GB. Podívejte se na kompletní nabídku našich tarifů.

 

Hlavní výhody 5G sítě

V souvislosti s 5G se mluví hlavně o rychlosti, aby také ne, nová generace mobilní sítě umožňuje reálnou rychlost stahování až 500 Mb/s.

Ale to samozřejmě není vše. Příchod 5G také znamená snížení doby odezvy a zásadní navýšení kapacity sítě. Ve výsledku ji tedy může využívat v jedné lokalitě mnohem více zákazníků a zařízení, aniž by to mělo dopad na kvalitu připojení. I z tohoto důvodu je velmi často 5G spojováno s IoT, neboli s Internetem věcí. Nízké odezvy a velká kapacita sítě velmi usnadňuje propojení více zařízení, například vozidel, domácích spotřebičů a mnoha dalších zařízení v průmyslu.

 

Srovnání 2G, LTE a 5G

Síť Rychlost
2G až 236 kb/s
LTE (4G) až 300 Mb/s
5G až 500 Mb/s

 

Jaké je pokrytí 5G sítí?

Používáme technologickou platformu sítě T-Mobile, pokrytí 5G sítí tedy neustále narůstá. Jako první mohli vyzkoušet 5G obyvatelé Prahy a Brna, v současné chvíli jsou pokryta další města jako je Plzeň, Klatovy, Cheb, Strakonice, České Budějovice, Hradec Králové, Louny a další. Ověřte si aktuální pokrytí 5G sítí na ve vaší lokalitě.

 

Co potřebujete pro připojení k 5G síti?

  • telefon s podporou 5G
  • být v pokrytý 5G
  • SIM kartu, která je LTE kompatibilní

Nový 5G telefon se slevou až 1000 Kč si můžete pořídit v našem e-shopu.

 

Je možné využít 5G síť v zahraničí?

V některých zemích ano. Je nutné brát v potaz, že rychlost v roamingu závisí na mnoha okolnostech a také na samotném nastavení místní sítě roamingové partnera.

Síť 5G můžete využít například na Slovensku, v Německu, Chorvatsku, Itálii, Španělsku, Řecku a dalších zemích.

 

Je nutné 5G síť využívat?

Využívat ji nemusíte, stále se můžete připojovat například k LTE, ale přicházíte tím o výhody spojené s 5G. Připojení k 5G síti můžete vypnout přímo v nastavení vašeho telefonu.

 

Není 5G síť škodlivá?

V dnešní době se 5G technologie provozuje na podobných frekvencích jako již existující technologie, jako je například Wi-Fi, televizní vysílání, 3G a LTE sítě. Díky pokročilejšímu hardwaru a modernějším technologiím je využíván nižší výkon na těchto frekvencích v 5G sítích. Zatímco například televizní vysílač využívá výkon 32 kW, v 5G sítích se maximální výkon pohybuje kolem 20 W. Využívání těchto frekvencí a jejich dopad na lidi a přírodu je dlouhodobě zkoumáno v mnoha studiích, které neprokazují zvýšené riziko.