Jak je to u Tarifu s internetem v zahraničí?

Nastavení internetu v roamingu

Data v roamingu můžete mít buď neaktivní (k internetu se v zahraničí vůbec nepřipojíte), nebo aktivní. Nastavení naleznete ve své Samoobsluze

Ceny internetu v roamingu

Destinace Internet
Zóna 1 - EU a EEA jako doma
Zóna 2 80 Kč / MB
Zóna 3 348 Kč / MB

Roamingový datový balíček na cestování

Roamingový datový balíček na cestování vám umožní surfovat v roamingu v Zóně 1 ještě levněji. Navíc zcela bezpečně, neboť když balíček vyčerpáte, bude internet v roamingu pro vaše bezpečí zablokován. Balíček můžete čerpat po dobu 30 dní od aktivace.

Aktivujte si ho před odjezdem nebo klidně i ze zahraničí zdarma posláním SMS ve tvaru EU100, EU500 nebo EU1GB na telefonní číslo 4343.

Výše balíčku Zóna 1
100 MB 29 Kč
500 MB 59 Kč
1 GB 99 Kč

Balíček lze aktivovat pouze u paušálních služeb nikoli u Předplacenky.

Jak a kdy ho aktivovat

Datový balíček si aktivujte před svým odjezdem do zahraničí v Samoobsluze (doporučujeme alespoň dva dny předem). Datum aktivace balíčku si můžete sami nastavit (nejpozději však do 30 dnů). Pokud si přejete balíček aktivovat ihned, zvolte při objednání dnešní datum a data budou aktivována nejpozději do 24 hodin. Balíček lze aktivovat pouze u paušálních služeb (Tarify), nikoli u Předplacenky.

TIP: Balíček si můžete také aktivovat zdarma posláním SMS ve tvaru EU100, EU500 nebo EU1GB na telefonní číslo 4343.

O aktivaci balíčku budete informování v SMS. Datový balíček bude účtován v měsíci, ve kterém byl aktivován.

​Datový balíček má platnost 30 dní. V případě že datový balíček v roamingu vyčerpáte, bude datový roaming po zbytek 30 dnů blokován. O vyčerpání balíčku budete informováni v SMS. Po uplynutí 30 dnů od aktivace bude balíček zrušen (bez ohledu na výši jeho vyčerpání) a roaming bude vrácen do původního nastavení.

Co když jsem vyčerpal balíček a potřebuji další

Budete-li potřebovat data v roamingu znovu aktivovat před vypršením doby 30 dnů, zrušte datový balíček v Samoobsluze (v přehledu vaší mobilní služby) a můžete si ihned koupit nový datový balíček.

TIP: Balíček si znovu aktivujete také zdarma posláním SMS ve tvaru EU100, EU500 nebo EU1GB na telefonní číslo 4343. Nemusíte ho před tímto krokem ukončovat v Samoobsluze.

Datové limity v roamingu

Pokud nemáte v ČR žádný datový balíček a využíváte internet účtovaný po jednotkách (Platím, co stáhnu), můžete v ČR přenést maximálně 100 MB měsíčně. Pokud budete využívat data v zahraničí, budou vám účtována po jednotkách. Maximální limit stažených dat je pro roaming nastaven ve výši 1225 Kč bez DPH.

Lze v zahraničí data zcela vypnout?

Ano, je možné mít v ČR libovolný datový balíček, ale v zahraničí mít data pro jistotu vypnutá. Takové nastavení můžete provést v Samoobsluze u své mobilní služby v sekci Roaming. Máte- li roaming aktivní, můžete si vypnout odděleně data. V zahraničí se nepřipojíte k internetu, ale budete si moci zavolat, přijímat hovory i posílat SMS.​